ثبت فروشگاه

دریل گیربکسی

دریل گیربکسی یا دریل دنده‌ای ابزار کارآمدی است که برای سوراخکاری، باز و بسته کردن پیچ‌های بلند استفاده می‌شود. دریل گیربکسی جایگزین مناسبی برای دریل‌های ساده و معمولی شده است. این ابزار از یک جعبه دنده، به منظور افزایش گشتاور برخوردار است. با استفاده از این قابلیت می‌توان با یک نیروی محرکه‌ ثابت و استفاده از یک جعبه دنده، گشتاور بیشتری را نسبت به دریل‌های ساده دریافت کرد. این جعبه دنده شامل دنده‌ ثابت آرمیچر، دنده‌ مقابل و یک دنده‌ دو پله‌ اضافی است.

به این نکته توجه نمایید که گیربکس این دریل، در قسمت جلویی ابزار تعبیه شده است. دریل‌های گیربکسی هنگام کار کردن نیروی زیادی وارد می‌کنند و در این شرایط ممکن است این قسمت داغ شود. از این رو، این بخش از دستگاه را با مواد آلومینیومی پوشش می‌دهند. با این کار حرارت ناشی از کار کردن دریل که در حالت قدرتی قرار دارد، به خارج از دستگاه منتقل می‌شود و موجب خنک شدن آن می‌شود. دریل‌های گیربکسی معمولاً به صورت دو سرعته تولید می‌شوند. این ویژگی، عملکرد دریل را در دو حالت قدرتی و سرعتی تنظیم می‌کند.

همچنین این قابلیت، امکان استفاده از دریل را با سرعت پایین و سوراخکاری‌های قدرتی فراهم می‌کند. لازم به ذکر است هرچه توان دستگاه بالاتر باشد، این دستگاه از قدرت بیشتری برخوردار است. در نتیجه استفاده از این دریل در زمینه انجام فعالیت‌های سنگین، گزینه مناسبی به شمار می‌آید. همچنین دریل گیربکسی رونیکس، توسن، ماکیتا، کرون، بوش، رابین، پوکا و آروا از بهترین تولیدکنندگانی هستند که نام آن‌ها در لیست بهترین دریل گیربکسی قرار می‌گیرند.

 لازم به ذکر است برخی از دریل‌ها ترکیبی از دریل‌های چکشی و گیربکسی هستند. از دریل گیربکسی چکشی می‌توان برای انجام تمامی فعالیت‌ها که به وارد کردن ضربه نیاز دارند، استفاده کرد. تمامی دریل‌های موجود در بازار علاوه بر کاربردی که دارند، براساس منبع تغذیه نیز از یکدیگر متمایز می‌شوند. در ادامه به آشنایی با انواع دریل گیربکسی و بررسی کاربرد آن‌ها پرداخته شده است:

  • دریل برقی گیربکس: مدل‌های برقی همانطور که از نامشان مشخص است، توسط جریان برق شهری کار می‌کنند. نمونه‌های برقی از قدرت بالایی برخوردار هستند و استفاده از آن‌ها محدودیت خاصی ندارد. تنها با عدم دسترسی به جریان الکتریسیته، امکان استفاده از آن وجود نخواهد داشت. توجه نمایید از نمونه‌های برقی، برای انجام فعالیت‌های سنگین و صنعتی استفاده می‌شود. همان‌طور که می‌دانید با افزایش وزن دستگاه، قدرت آن نیز افزایش می‌یابد. همچنین اگر قصد تهیه دریل گیربکسی بزرگ را دارید، با مراجعه به سایت راندنو می‌توانید لیست فروشندگان ابزار مورد نظر را مشاهده نمایید.
  • دریل شارژی گیربکسی: نمونه‌های شارژی همان‌طور که از نامشان مشخص است، توسط باتری کار می‌کنند. قدرت این دستگاه نسبت به نمونه‌های برقی کمتر است. همچنین پیش از استفاده از این دستگاه، باتری آن را باید به طور کامل شارژ کنید تا حین انجام کار، خاموش نشود. استفاده از مدل‌های شارژی این ابزار زمانی کاربرد دارد که به پریز برق دسترسی نداشته باشید. لازم به ذکر است مدل‌های شارژی قابلیت حمل و جابه‌جایی آسانی دارند اما استفاده از آن‌ها برای انجام کارهای سنگین مناسب نیست. به همین دلیل اگر به یک دریل گیربکسی قوی برای انجام کارهای صنعتی نیاز دارید، بهتر است نمونه‌های برقی را انتخاب نمایید.

قیمت دریل گیربکسی 

قیمت دریل گیربکسی با توجه به پارامترهای مختلفی همچون برند تولیدکننده و قدرت دستگاه متغیر است. معمولاً محصولات شرکت‌های اروپایی و آمریکایی مانند دیوالت، بوش و برندهای دیگر قیمت بالاتری نسبت به برندهای داخلی دارند. هر چه توان دستگاه بیشتر باشد، قیمت آن نیز افزایش خواهد داشت. نوع باتری دریل، نوع سه نظام، دیمر، قابلیت چپ‌گرد و راست‌گرد، لوازم جانبی و گشتاور دریل از دیگر عوامل تأثیرگذار در قیمت دستگاه هستند.

خرید دریل گیربکسی از راندنو

برای خرید دریل گیربکسی قدیمی و جدید از برندهای مختلف، می‌توانید از بخش بالای همین صفحه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید و مشخصات فنی کالا را مشاهده نمایید. سپس قیمت کالا را در فروشگاه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید و بصورت مستقیم با فروشنده مورد نظر ارتباط برقرار نمایید. راندنو امکان مشاهده لیست قیمت دریل گیربکسی توسن و دیگر برندها و همچنین برقراری ارتباطی بدون واسطه با فروشندگان را برای شما فراهم می‌سازد. لازم به ذکر است در راندنو امکان فروش دریل گیربکسی به صورت آنلاین نیز وجود دارد.

لیست مقایسه

برند


کنترل سرعت